Celem programu jest wsparcie osób ze znacznym bądź z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub równoważne
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- przedstawienie orzeczenia o niepełnosprawności
Korzyści:
- gwarantowane stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów socjalnych oraz rektora od 500-1400 zł oraz możliwość otrzymania zapomogi do 6000 zł
- brak wpisowego
- wsparcie wykwalifikowanej kadry
- automatyczna kwalifikacja do programu "Niepełnosprawni - Pełnosprawni na studiach"
Celem programu jest wspieranie aktywności studentów, umożliwienie im realizacji własnych pomysłów i inwestowanie we własny rozwój
- AKTYWNI KREATYWNI
- KREATYWNI LIDERZY
AKTYWNI KREATYWNI: kandydaci na studia nie posiadający żadnego dorobku, ale deklarujący działania na rzecz Uczelni: wolontariat, udział w kołach, działania administracyjne i promocyjne na rzecz Uczelni, itp. (czyli potencjalne obszary działań nie bezpośrednio wynikające z kreatywności, a z zaangażowania)
- przy przystąpieniu do programu kandydat deklaruje potencjalne obszary działań na rzecz Uczelni oraz własne pomysły zaangażowanie się w działania,
- w przypadku działań na rzecz Uczelni w latach poprzedzających przystąpienie do programu kandydat zobowiązany jest do przedstawienia (udokumentowania) prowadzonych działań,
- kandydatowi na tym poziomie przyznawana jest najniższa zniżka,
- zniżka przyznawana jest na semestr nauki z możliwością zwiększenia i przedłużenia.
KREATYWNI LIDERZY: kandydaci na studia posiadający dorobek artystyczny oraz w zakresie działalności naukowej i międzynarodowej i innych (niekoniecznie zawężający się do obszarów kreatywnych, ale do nich nawiązujący). Warunkiem przystąpienia do programu jest udokumentowanie prowadzonych działań
- określa się potencjalne obszary współpracy pomiędzy Uczelnią a Kandydatem,
- przyznawana jest zniżka w zależności od zakresu prowadzonych działań oraz potencjalnych obszarów współpracy.
Kryteria:
- Portfolio Kreatywne
- Kandydat przystępujący do programu dokumentuje działania na podstawie wniosku (pobierz) + jeśli to możliwe przedstawia projekty i inne załączniki wraz z deklaracją i krótkim CV
- wniosek należy złożyć do końca lutego na semestr letni, do 15 października na semestr zimowy, w Biurze Rekrutacji (kandydat), w Biurze Stypendialnym pokój G23 (student)
Korzyści:
- O wysokości przyznanej zniżki decyduje Komisja w skład której wchodzą „eksperci” z: Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (APK), Biura Informacji i Promocji, Działu Pomocy Aktywizacji Studentów, Studia Grafiki oraz przedstawiciele Wydziałów (na wniosek komisji).
- Kandydat może ubiegać się o bezpłatną Indywidualną Organizację Studiów (IOS) po roku studiów. W szczególnych przypadkach IOS może zostać przyznany Kandydatowi już od pierwszego semestru nauki.
- Kandydat otrzymuje BON KREATYWNY zgodny z podejmowanym kierunkiem kształcenia upoważniający go do zniżek na ofertę kursów, szkoleń, studiów podyplomowych oferty WSG (Rewital, APK, Akademickie Centrum Medyczne).
- Po roku Kandydat może ubiegać się o Grant Kreatywny.
- Kandydat po zakończeniu studiów – a utrzymujący przez ich cały tok Stypendium Kreatywne- staje się Absolwentem VIP.
- Kandydat otrzymuje opiekę Tutora zgodnie z kierunkiem jego zainteresowań, którego wyznacza Komisja d.s. Stypendiów Kreatywnych. W trakcie studiów Kandydat może zostać objęty opieką więcej niż jednego Tutora w zależności od obszarów prowadzonych działań.
Przy rozpatrywaniu wniosków, brane będą pod uwagę następujące dziedziny przemysłów kreatywnych:
Przemysły kreatywne
„Działania, które biorą się z kreatywności, innowacyjności i talentu, które mają zarazem potencjał tworzenia bogactwa oraz miejsc pracy”
Inną definicję przemysłów kreatywnych zaproponował Richard Caves, który określił je następująco: „Sektory kreatywne dostarczają produkty i usługi, które szeroko łączą się z kulturalną artystyczną lub zwykle rozrywkową wartością. Zawierają książki, publikacje w magazynach, sztukę wizualną (malarstwo, rzeźbiarstwo), sztukę teatralną (teatr, operę, koncerty, taniec), nagrania, filmy kinowe i telewizyjne, modę, zabawki i gry komputerowe”.
- reklama,
- film i wideo,
- architektura,
- muzyka,
- rynek sztuki i antyków,
- sztuki performatywne,
- gry komputerowe i wideo,
- rynek wydawniczy,
- rzemiosło,
- oprogramowanie,
- wzornictwo,
- projektowanie mody
- radio i telewizja
Wielowymiarowość przemysłów kreatywnych
Przemysły kreatywne mogą stać się narzędziem wielu warstw życia. Posiadają aspekt społeczny, ekonomiczny, kulturalny oraz związany ze zrównoważonym rozwojem.
Aspekt ekonomiczny: Handel produktów sektora kreatywnego staje się coraz większą gałęzią handlu światowego. Od roku 1996 do 2005 światowy eksport sztuk wizualnych wzrósł z 10.3 do 22.1 miliarda. W tym samym czasie potroiły się wpływy z obrotów mediów audiowizualnych.
Aspekt społeczny: Przemysły kreatywne zyskują coraz większy wpływ na stopień zatrudnienia w danym regionie. W zależności od stanu rozwoju w danym kraju sektor ten może stanowić 2-8% procent całego zatrudnienia. Nie można przeoczyć też roli jaką odgrywają te przemysły w wyrównywaniu rozwarstwień społecznych i przezwyciężaniu różnic kulturowych. Dodatkowo istnieje też więź pomiędzy sektorem kreatywnym a edukacją.
Aspekt kulturowy: Przemysły kreatywne są pomostem, który łączy kulturę i ekonomię. Z jednej strony są czynnikiem kulturotwórczym, z drugiej natomiast stanowią sposób, poprzez który ta kultura wpływa na ekonomię i społeczeństwo.
Zrównoważony rozwój: Podobnie jak środowisko naturalne kapitał kulturalny także musi podlegać ochronie. Rolę tę idealnie wypełniają różne gałęzie przemysłów kreatywnych. Sektor kreatywny jest też w swojej idei przyjazny środowisku. Ponieważ opiera się na ludziach i ich ideach a nie na surowcach czy ziemi i zwykle jest mniej zależny od infrastruktury przemysłu ciężkiego.
Mając na celu rozwój posiadanych zdolności i umiejętności oraz umożliwienie ich praktycznego zastosowania zarówno w działalności kulturalnej jak i przedsiębiorczości, niezwykle ważny jest udany debiut. Bez odpowiedniego mecenatu finansowego, merytorycznego, technicznego nietrudno zmarnować szansę odkrycia prawdziwego talentu. Przedstawiając dotychczasowe osiągnięcia i propozycje swojej aktywności w Uczelni możesz zdobyć stypendium, które pozwoli Ci zrealizować swoje pasje! - pobierz program sportowy
- Kandydaci zrzeszeni w klubach i związkach sportowych zobowiązani są złożyć dodatkowo zestawienie osiągnięć sportowych potwierdzone przez klub ( stowarzyszenie) lub związek.
- Kandydaci nie zrzeszeni w klubach i związkach sportowych zobowiązani są złożyć deklarację osiągnięć sportowych.
- Dodatkowo należy dostarczyć na rozmowę kwalifikacyjną dyplomy potwierdzające znaczące osiągnięcia sportowe.
- Wszyscy kandydaci są zobowiązani do wypełnienia ankiety.
terminy i procedury
I tura rekrutacji
- złożenie wniosku (/public/files/files/wniosek%20W3.pdfpobierz): do16 lipca
- po dokonaniu Wirtualnej Rekrutacji na studia należy dostarczyć do Biura Rekrutacji wniosek o przyjęcie do programu wraz z wymaganymi dokumentami
- rozmowy kwalifikacyjne: od 18 do 23 lipca
- rozstrzygnięcie: do 6 sierpnia
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania elektronicznego potwierdzenia
- o zakwalifikowaniu do stypendium sportowego oraz o przyjęciu na studia
II tura rekrutacji
- złożenie wniosku (pobierz) od 17 lipca do 10 września
- po dokonaniu Wirtualnej Rekrutacji na studia należy dostarczyć do Biura Rekrutacji wniosek o przyjęcie do programu wraz z wymaganymi dokumentami
- rozmowy kwalifikacyjne: od 5 do 10 września
- rozstrzygnięcie: do 17 września
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania elektronicznego potwierdzenia
- o zakwalifikowaniu do stypendium sportowego oraz o przyjęciu na studia
Przyznawane na I semestr studiów w postaci obniżki czesnego:
- stopień : 100%
- stopień: 80 %
- stopień: 60%
- stopień: 40%
- stopień: 20%
Stypendia mogą być kontynuowane w kolejnych semestrach studiów.
korzyści:
- gwarantowane przyznanie przez uczelnię stypendium rektora, jeżeli zawnioskuje o nie student przyjęty na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego, który jest medalistą co najmniej współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski w danym sporcie. Dla pozostałych studentów stypendia rektora, od 3 semestru studiów, za wysokie wyniki sportowe.
- możliwość bezpłatnego korzystania z Indywidualnej Organizacji Studiów (IOS)
- możliwość studiowania na platformie e-learningowej
- liczne upusty i rabaty w Centrum Fitness i Dietetyki Rewital
- możliwości rehabilitacji i leczenia w Akademickim Centrum Medycznym na atrakcyjnych warunkach
- zniżki w klubach fitness oraz sportów walki
- rabaty w wielu placówkach wyposażenia sportowego
- opieka (tutoriat) nad sportowcem podczas trwania studiów
- opieka nad sportowcem w budowaniu kariery pozasportowej – specjalna ścieżka kariery ze wsparciem sięgającym do 2 lat po ukończeniu studiów (Program Absolwent/Absolwent VIP)
- możliwość odbycia stażu naukowego lub dydaktyczno-pedagogicznego w Instytucie Zdrowia i kultury Fizycznej
- wsparcie wizerunku sportowego – możliwość korzystania ze wsparcia promocyjnego: strona internetowa, facebook, twitter, wydruki, mała poligrafia, doradztwa PR
kryteria:
- ponadprzeciętne osiągnięcia i wyniki sportowe
- realizacja inicjatyw społecznych z zakresu rekreacji i turystyki aktywnej
- wynik rozmowy kwalifikacyjnej
- ankieta
Informacja o terminie rozmowy kwalifikacyjnej oraz o wynikach dostępna będzie na koncie Wirtualnej Rekrutacji.
Program dla osób zatrudnionych w branży to premia za wybór obszaru studiów ściśle związanego z wykonywanym zawodem oraz za dbałość o swój profesjonalizm i integrowanie się ze środowiskiem poprzez członkostwo w organizacjach branżowych. I semestr studiów ze znacznie obniżoną kwotą czesnego ma zachęcić do podjęcia próby łączenia pracy z nauką. Kształcąc tak liczne grono pracujących wiemy, że jest to nie tylko możliwe ale i niezwykle ważne w kontekście rozwoju kariery i osiągania wysokiej pozycji zawodowej na rynku pracy.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla pracowników branży odpowiadającej obszarowi studiów (min. 3 lata w branży)
- dla pracowników administracji publicznej zajmujących stanowiska odpowiadające obszarowi studiów
- członkowie organizacji branżowych
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 15 lutego/31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów (wszystkie wnioski rozpatrywane są indywidualnie)
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- min. 3 lata w branży, udokumentowanie zatrudnienia
- złożenie planu rozwoju zawodowego (pobierz), wykazanie przydatności wiedzy i kompetencji zdobytych podczas studiów
- przynależność do organizacji branżowych i stowarzyszeń - np. PZH, PIT, PTE, Akademia Transportu; organizacji społecznych, instytucji kultury, klastrów przemysłowych (min. 3 lata członkostwa)
Korzyści:
- 20% obniżki czesnego na I semestr
- zniżki dla Kobiet w ramach Programu Kobiecego Rozwoju - szczegóły na www.kompetencje.byd.pl
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Oferta obejmuje osoby przedsiębiorcze, kreatywne o sprecyzowanych planach przebiegu własnej kariery. Premiujemy Kandydatów dostrzegających potrzebę pogłębiania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji w dziedzinach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jednocześnie przypominamy, że wydatki ponoszone za studia można traktować jako koszty przedsiębiorstwa.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla studentów wszystkich obszarów studiów o charakterze „ekonomiczno-menedżerskim”
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 15 lutego/ 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów oraz propozycją wykorzystania kompetencji w trakcie studiów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- udokumentowanie prowadzenia działalności gospodarczej od min. 1 roku (zarejestrowanej na siebie lub na członka najbliższej rodziny – „firma rodzinna”)
- przedstawienie biznes planu prowadzonej działalności
Korzyści:
- zniżka na I semestr studiów w wysokości 20%
- 15% zniżki na wybrany kurs w Centrum Szkoleń i Certyfikacji lub w Szkole Języków Obcych
- dodatkowa zniżka na studia podyplomowe w wysokości 20%
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Celem programu jest możliwość uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych w wybranym obszarze przez pracowników służb mundurowych.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla pracowników służb mundurowych: żołnierzy, pracowników służby więziennej, policji i straży miejskiej
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 28 lutego/31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu w służbach mundurowych
Korzyści:
- zniżka w czesnym w wysokości 10% na cały okres nauki pod warunkiem dostarczenia po każdym roku nauki zaświadczenia o zatrudnieniu
- gwarancja zapisania do tej samej grupy ćwiczeniowej w przypadku wyboru tego samego obszaru studiów
- 15 % zniżki na wybrane kursy Centrum Szkoleń i Certyfikacji oraz Szkoły Języków Obcych
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Celem programu jest wsparcie rozwoju zawodowego pracowników administracji publicznej.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla pracowników zatrudnionych w jednostkach administracji publicznej
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- przedstawienie zaświadczenia z zakładu pracy
Korzyści:
- 20% zniżki czesne na I semestr studiów
- gwarancja zapisania do tej samej grupy ćwiczeniowej w przypadku wyboru tego samego obszaru studiów
- 15 % zniżki na wybrane kursy Centrum Szkoleń i Certyfikacji oraz Szkoły Języków Obcych
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Dla kogo?
- dla Kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla Żołnierzy i byłych Żołnierzy Zawodowych z Ośrodków Aktywizacji Zawodowej w Bydgoszczy i Gdyni
Kryteria:
- złożenie zaświadczenia o przynależności do Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Bydgoszczy lub Gdyni do 30 września w Biurze Rekrutacji
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu
Korzyści:
- zniżka w wysokości 10% w czesnym na cały okres studiów
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- gwarancja zapisania do tej samej grupy ćwiczeniowej w przypadku wyboru tego samego obszaru studiów
- opieka Tutora
- dodatkowa pomoc w zakwaterowaniu podczas zjazdów, możliwość rezerwacji noclegów w pokojach gościnnych WSG
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Dla kogo:
- absolwenci szkół średnich, technicznych oraz zawodowych (profilowane klasy)
- absolwenci szkół wyższych zawodowych (licencjat, inżynier) oraz magisterskich
Warunki przystąpienia do programu:
- osoby z wykształceniem wyższym minimum 5 letni staż pracy
- osoby z wykształceniem średnim, technicznym i zawodowym minimum 8 letni staż pracy
- przedłożenie dokumentacji potwierdzających doświadczenie zawodowe, np. certyfikaty, świadectwa czy zaświadczenia. Praca w wolontariacie będzie miała mniejsze znaczenie.
- przejście rozmowy kwalifikacyjnej bądź testu sprawdzającego wiedzę (w zależności od wybranego Obszaru Studiów przez Kandydata)
- wypełnienie formularza na stronie Międzynarodowego Centrum Uznawalności Efektów Kształcenia
Korzyści z programu:
- zaliczenie części przedmiotów w trakcie studiów, możliwość uzyskania do 50% puli punktów ECTS, które są przyznawane za każdy przedmiot na studiach (żeby zaliczyć rok akademicki student musi uzbierać 60 pkt)
- możliwość skrócenia toku studiów nawet o rok nauki
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Wielu Pracodawców chętnie motywuje swoich Pracowników, partycypując w kosztach kształcenia lub/i tworząc perspektywy awansu po uzyskaniu dyplomu. To wyraz profesjonalnego podejścia do zarządzania. Firma, w której jesteś zatrudniony, będzie przecież beneficjentem Twojego rozwoju. Dzięki naszemu programowi i swoim ambicjom – zaskoczysz Pracodawcę pakietem korzyści edukacyjnych, które może uzyskać w WSG na podstawie deklaracji Twojego awansu.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla osób pracujących w firmie min. 3 lata
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- przedstawienie zaświadczenia z pracy o możliwości otrzymania awansu zawodowego po ukończeniu studiów wyższych na konkretnym kierunku, z podpisem przełożonego i numerem kontaktowym
- złożenie planu rozwoju zawodowego (pobierz)
Korzyści:
- zniżka na czesne na I semestr studiów w wysokości 20%
- zniżka na studia podyplomowe w wysokości 20% dla 3 osób zatrudnionych w firmie
- zniżki dla Kobiet w ramach Programu Kobiecego Rozwoju – szczegóły na www.kompetencje.byd.pl
- kwalifikacja do Indywidualnej Organizacji Studiów na I semestr (pobierz wniosek)
- współpraca z Biurem Karier
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Dla kogo?
- reaktywowanie osób, które chcą wrócić do aktywności zawodowej lub społecznej np.:
- osoby na emeryturze,
- po długotrwałej chorobie,
- dla matek, które zajmowały się przez dłuższy okres opieką nad własnym dzieckiem,
- dla kandydatów na studia pierwszego i drugiego stopnia
Kryteria:
- wiek 40+
- złożenie podania (pobierz) do 31 sierpnia oraz podpisanie umowy o studia w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu się do programu
- złożenie planu rozwoju osobistego
Korzyści:
- zniżka 20% na I sem. studiów
- zwolnienie z opłaty wpisowej - 300 zł
- kwalifikacja do Indywidualnej Organizacji Studiów – bezpłatnie przez cały okres studiów
- elastyczny system semestrów
- 15% zniżki na kursy i szkolenia w Centrum Kształcenia Podyplomowego i Szkoleń
- 10% zniżki na wybrany język obcy z oferty Szkoły Języków Obcych
- możliwość uczestnictwa w jednym z programów reaktywizujących:
1. RYNEK PRACY I DOKUMENTY APLIKACYJNE:
Program:
- Procesy i mechanizmy zachodzące na rynku pracy wraz z analizą lokalnego rynku pracy,
- Zawody deficytowe i nadwyżkowe
- Techniki i metody skutecznego poszukiwania zatrudnienia,
- Zasady przygotowywania dokumentów aplikacyjnych: CV, List motywacyjny
- Plan poszukiwania pracy
- Rozmowa kwalifikacyjna
- Negocjacje wynagrodzenia
- Elastyczne formy zatrudnienia
2. MÓJ PSYCHOLOGICZNY AUTOPORTRET
Program:
- Asertywność i skuteczna komunikacja
- Radzenie sobie ze stresem
- Reakcje w sytuacjach trudnych
Korzyści:
Szkolenie ma wyposażyć uczestników w wiedzę i umiejętności dot. aktywnego poszukiwania pracy. Blok psychologiczny umożliwia podniesienie samooceny uczestników oraz przyczynia się do wzrostu motywacji do zmiany pracy/poszukiwania pracy. Nabycie kompetencji interpersonalnych pozwoli w dalszej perspektywie uczestnikom sprawniejsze poruszanie się po lokalnym rynku pracy.
3. NOWOCZESNE TECHNOLOGIE (E-INCLUSION)
Program:
- Podstawy technik informatycznych
- Użytkowanie komputerów
- Przetwarzanie tekstów
- Arkusze kalkulacyjne
- Grafika managerska i prezentacyjna
- Usługi w sieciach informatycznych
Korzyści:
Szkolenie ma na celu nabycie przez słuchaczy wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania czynności związanych z obsługą komputera. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawy obsługi programów z grupy MS Office oraz zapoznają się z obsługą programów pocztowych.
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Masz doświadczenie, którym dzielisz się z innymi, jesteś fachowcem w swojej dziedzinie, lubisz swoją pracę. Jesteś też realistą: Twój staż i dorobek nie są dzisiaj wystarczającą gwarancją długotrwałego zatrudnienia. Uzupełnione o ustawiczny rozwój - nowoczesne studia, dadzą Ci dużą przewagę nad tymi, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla kandydatów, którzy pracują min. 10 lat w firmie i wydelegowani są z zakładu pracy w celu zdobycia wyższego wykształcenia
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- wiek powyżej 40 lat
- zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu
- oświadczenie pracodawcy o konieczności zdobycia wyższego wykształcenia przez pracownika
- złożenie planu rozwoju zawodowego (pobierz)
Korzyści:
- zniżka na czesne na I semestr w wysokości 20%
- zniżka na szkolenia w wysokości 15%
- zniżka na studia podyplomowe w wysokości 20%
- kwalifikacja do Indywidualnej Organizacji Studiów na I semestr bezpłatnie (pobierz wniosek)
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Zajmowanie kierowniczego stanowiska wiąże się ze szczególnie dużą odpowiedzialnością, dyspozycyjnością i mobilnością. Wychodząc naprzeciw potrzebom tej grupy osób przygotowaliśmy ofertę specjalną umożliwiającą godzenie licznych zadań menedżera z obowiązkami studenta.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla osób na kierowniczych stanowiskach
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 15 lutego/31 sierpnia w Biurze Rekrutacji wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- zajmowanie stanowiska kierowniczego potwierdzone zaświadczeniem z miejsca pracy
- złożenie planu rozwoju kariery menedżerskiej (pobierz) i/lub przedstawienie propozycji rozwoju organizacji
Korzyści:
- po I semestrze możliwość kontynuacji programu w ramach Programu Menedżer Lider
- automatyczna kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- możliwość realizacji części zaliczeń w formie zdalnej na platformie e-learningowej
- możliwość ubiegania się o Indywidualny Plan Studiów lub Indywidualną Ścieżkę Studiów
- bon na studia podyplomowe w ramach Szkoły Biznesu WSG 1 000 zł
- pomoc w zakwaterowaniu podczas zjazdów, możliwość rezerwacji noclegów w pokojach gościnnych WSG
- bezpłatny dostęp do materiałów e-learningowych
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
To wyjątkowa oferta ponieważ jej beneficjentami są zarówno Pracownicy jak i Pracodawcy. Kandydat na studia daje swojemu pracodawcy szansę zastosowania doskonałego narzędzia motywacyjnego i lojalnościowego. Pracodawca natomiast, podnosząc kwalifikacje pracownika, dba o swoją firmę i klientów. Niestety, nie dla wszystkich jest to oczywiste. Wybierając naszą ofertę wstępują Państwo do grona pracodawców o szerokich horyzontach i perspektywicznym myśleniu. Głęboka świadomość rynku, profesjonalne podejście do zarządzania i marketingu oraz intuicja pozwolą Państwu na dokonanie wyboru tego programu.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla studenta i jego pracodawcy
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- pracodawca opłaca 50% czesnego swojego pracownika przez cały czas trwania studiów I i II stopnia, składa oświadczenie (pobierz) o dofinansowaniu studiów swojego pracownika
- pracownik przedstawia plan rozwoju zawodowego (pobierz)
Korzyści:
dla Pracodawcy:
- 15% zniżki na wybrane kursy Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG oraz Szkoły Języków Obcych
- 20% zniżki na studia podyplomowe - dla pracowników firmy, na cały czas finansowania nauki pracownika na studiach I i II stopnia
- aktywna współpraca z Biurem Karier, bezpłatne stoisko na targach pracy w WSG; specjalny panel podczas targów – „Dobry Pracodawca”
- współpraca promocyjna - prezentacja usług na terenie uczelni (należy uzgadniać treść ogłoszeń)
- możliwość korzystania z usług Pracowni Analiz Społecznych i Rynkowych PASiR (badania, ekspertyzy) na preferencyjnych warunkach
dla Pracownika:
- dofinansowanie studiów ze strony pracodawcy
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Podejmowanie studiów w tej samej uczelni przez osoby zatrudnione w jednej firmie jest uzasadnione z kilku powodów - redukcja kosztów podróży, wymiana informacji, wzajemna pomoc w załatwianiu formalności związanych z przebiegiem studiów. Zgłaszając siebie i kolegów do programu otrzymują Państwo dodatkowe przywileje.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla znajomych i kolegów z jednej firmy
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- min. 3 osoby zatrudnione w tej samej firmie podejmują naukę w tym samym czasie - składają podania na ten sam rok studiów (obszar studiów jest dowolny)
- zniżki dla Kobiet w ramach Programu Kobiecego Rozwoju
Korzyści:
- zniżka na I semestr studiów w wysokości 20% dla wszystkich uczestników programu z jednej firmy
- gwarancja zapisania do tej samej grupy ćwiczeniowej w przypadku wyboru tego samego obszaru studiów
- zniżka w wysokości 20% na studia podyplomowe dla wszystkich pracowników firmy
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
To program adresowany do studentów obcokrajowców odnoszących sukcesy w nauce, ambitnych, działających na rzecz uczelni, aktywnych w zakresie działalności naukowej, społecznej, kulturalnej.
Dla kogo?
- dla kandydatów i studentów międzynarodowych
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 10 października /10 marca do Biura Rekrutacji Międzynarodowej lub Dyrektora Działu Pomocy i Aktywizacji Studentów wraz załącznikami i planem rozwoju indywidualnego (pobierz)
- rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia wniosku
- podpisanie aneksu do umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- znajomość języka polskiego na poziomie B1
- podstawowa wiedza o Polsce
- złożenie sprawozdania po semestrze studiów (pobierz)
Zasady uczestnictwa:
- udokumentowanie dotychczasowych osiągnięć kandydata podczas nauki w szkole średniej
- zaliczenie kolejnego semestru w regulaminowym (pierwszym) terminie
- aktywna działalność w Zrzeszeniu Studentów z Zagranicy oraz innych organizacjach studenckich i kołach naukowych
- uzyskanie średniej ocen za semestr co najmniej 4,0
- udział w wolontariacie
- dodatkowym atutem jest udział w projektach międzynarodowych – ERASMUS, intensywnych kursach, praktykach zagranicznych, Grze w przedsiębiorstwo
- student powinien wykazać się aktywnością w następujących obszarach: naukowym, organizacyjnym i społecznym, kulturalnym lub sportowym
Pakiet korzyści:
- możliwość otrzymania zniżki w czesnym na semestr studiów od 20% do 100 %
- opieka tutora
- możliwość skorzystania z Indywidualnej Organizacji Studiów (decyduje Komisja)
- student może otrzymać zniżkę w opłatach za szkolenia lub udział w innych formach edukacyjnych
- może brać udział w Programie Międzynarodowym WSG
- może otrzymać dofinansowanie z Uczelni na wyjazdy konferencyjne i szkolenia
- studenci mogą uczestniczyć w wyjeździe integracyjnym organizowanym raz w roku przez Uczelnię
- jeden raz w semestrze mogą uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych.
- student może korzystać na preferencyjnych zasadach z oferty praktyk i staży (w szczególności zagranicznych)
- uczestnik programu UL otrzymuje certyfikat potwierdzający udział i osiągnięcia w programie
- certyfikat umożliwia przystąpienie bez warunków wstępnych do Programu Absolwent VIP
Zapraszamy również na stronę www.stypendia.byd.pl
Globalny kryzys - brzmi groźnie, ale dość abstrakcyjnie. Niestety recesja stała się faktem również na rynku krajowym. W naszym społeczeństwie gwałtownie wzrosła ilość osób w wieku produkcyjnym, które w wyniku kryzysu utraciły pracę lub są zagrożone skutkami wycofywania się międzynarodowych koncernów z Polski lub znacznym ograniczeniem produkcji. WSG jako Uczelnia promująca postawy przedsiębiorczości i rozwoju, popularyzująca filozofię Long Life Learning (kształcenia przez całe życie), stworzyła Program Reorientacji Zawodowej. Jego celem jest skuteczna pomoc w zmianie kwalifikacji zawodowych pracowników sektorów podlegających restrukturyzacji, a także innych osób dotkniętych trudną sytuacją na rynku pracy.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla osób z doświadczeniem zawodowym (stażem pracy) min. 8 lat
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów, rozstrzygnięcie: w ciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w ciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- przedstawienie planu reorientacji zawodowej (uzasadnienie potrzeby zmiany zawodu, kierunek rozwoju)
- złożenie planu rozwoju zawodowego (pobierz)
Program pomocy:
- zniżka w czesnym na I sem. studiów w wysokości 20%
- specjalna pomoc Biura Karier (diagnoza kompetencji i preferencji zawodowych, pomoc w poszukiwaniu miejsc pracy – informowanie o aktualnych ofertach pracy, pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, porady prawne dotyczące kwestii wypowiedzenia stosunku pracy z poprzednim pracodawcą)
- 15% zniżki na wybrany kurs w Centrum Szkoleń i Certyfikacji lub w Szkole Języków Obcych
Dodatkowa pomoc finansowa
- Jeżeli straciłeś pracę masz możliwość skorzystania z jednorazowej ZAPOMOGI nawet do 2500 zł.
- Jeśli kwalifikujesz się do ww. pomocy złóż wniosek do Biura Stypendialnego wraz z zaświadczeniami o dochodach oraz z dokumentem potwierdzającym utratę pracy.
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł.
Szczegółowe informacje udziela Biuro Stypendialne ( tel.: 52 567 00 59; stypendia@byd.pl)
Z programu stypendialnego mogą skorzystać osoby, które są laureatami olimpiad lub konkursów organizowanych bądź współorganizowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki, gdzie nagrodą był „Indeks do WSG”. Otrzymany Indeks należy dołączyć do dokumentów wymaganych przy rejestracji na studia. Stanowi on podstawę przyznania zniżki w czesnym.
Drugi Kierunek/Obszar Studiów
Dla osób studiujących jednocześnie na kilku obszarach/kierunkach studiów.
Kryteria:
- posiadanie statusu Studenta WSG
- studiowanie na wybranym kierunku/ obszarze studiów
Korzyści:
- zwolnienie z opłaty wpisowego - Kandydat zyska 300 zł,
- czesne za drugi kierunek/obszar studiów wynosi 70% ceny podstawowej,
- czesne na drugi obszar studiów w ramach tego samego kierunku wynosi 20% ceny podstawowej.
W momencie ukończenia jednego z kierunków/obszarów studiów wysokość czesnego za pozostały kierunek/obszar studiów wynosi 80% ceny podstawowej.
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł na jednym (wybranym) obszarze/kierunku studiów.
PROGRAM PARTNERSKI
Dla kogo?
dla wszystkich Absolwentów współpracujących szkół policealnych z Wyższą Szkołą Gospodarki, którzy składają dokumenty na studia I stopnia stacjonarne lub niestacjonarne na obszary studiów wyszczególnione w ofercie edukacyjnej
Kryteria:
- dokonanie Wirtualnej Rekrutacji oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej do 30 września
- podpisanie umowy o studia w przeciągu 7 dni od daty otrzymania elektronicznej informacji o przyjęciu na studia
Korzyści:
- 20% zniżki na czesne na pierwszy semestr studiów
- 100% zniżki na wpisowe - Kandydat zyska 300 zł
- dodatkowo 20% zniżki na czesne na drugi semestr studiów, którzy zdobyli wykształcenie w określonym zakresie i wybierają obszar studiów zgodny ze zdobytym tytułem technika
- wysokie stypendia od 500-1400 zł oraz możliwość otrzymania zapomogi do 6000 zł.
Szkoły policealne współpracujące z WSG:
- Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu,Brodnicy
- Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR w Działdowie
- Medyczno - Społeczny Zespół Szkół Policealnych w Chojnicach
- Centrum Edukacyjne Technik w Słupsku
PROGRAM PARTNERSKI
Dla kogo?
dla wszystkich Słuchaczy współpracujących szkół policealnych z Wyższą Szkołą Gospodarki, którzy składają dokumenty na studia I stopnia stacjonarne lub niestacjonarne na obszary studiów wyszczególnione w ofercie edukacyjnej
Kryteria:
- dokonanie Wirtualnej Rekrutacji oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej do 30 września
- podpisanie umowy o studia w przeciągu 7 dni od daty otrzymania elektronicznej informacji o przyjęciu na studia
- przedstawienie zaświadczenia o nauce w szkole policealnej
Korzyści:
- 10% zniżki na czesne na pierwszy semestr studiów
- 100% zniżki na wpisowe - Kandydat zyska 300 zł
- dodatkowo 10% zniżki na czesne na drugi semestr studiów, którzy zdobyli wykształcenie w określonym zakresie i wybierają obszar studiów zgodny ze zdobytym tytułem technika
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Szkoły policealne współpracujące z WSG:
- Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Brodnicy
- Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR w Działdowie
- Medyczno - Społeczny Zespół Szkół Policealnych w Chojnicach
- Centrum Edukacyjne Technik w Słupsku
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla kandydatów na studia podyplomowe
- dla kandydatów do przedszkola akademickiego
- dla studiujących równolegle członków rodziny (I stopień pokrewieństwa: mąż/żona; brat/siostra; matka/ojciec; syn/córka)
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) w Biurze Rekrutacji do 28 lutego/30 września
- podpisanie umowy o naukę w ciągu 7 dni od daty otrzymania decyzji o przyjęciu na studia
Korzyści:
- zniżka na jeden rok studiów w wysokości 800 zł. dla wszystkich studiujących członków rodziny
- zniżka dla studiujących równolegle członków rodzin na WSG i studiach podyplomowych (5% zniżki w opłacie czesnego dla osoby na Studia Podyplomowe + bonus edukacyjny w wysokości 150 zł do wykorzystania w Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG)
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Udział w programie możliwy jest wyłącznie raz w trakcie studiów na WSG, niezależnie od ich stopnia, trybu, kierunku/obszaru studiów.
dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla mam i ojców dzieci do lat 3
kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) w Biurze Rekrutacji do 28 lutego/ 30 września wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie wymaganych kryteriów
- podpisanie umowy o naukę w ciągu 7 dni od daty otrzymania decyzji o przyjęciu na studia
- kserokopia aktu urodzenia dziecka (oryginał do wglądu)
korzyści:
- zniżka na pierwszy semestr studiów w wysokości 20%
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- wspomaganie nauki za pomocą platformy e-learningowej – konsultacje, materiały dydaktyczne, zaliczenia
- zniżki dla Kobiet w ramach Programu Kobiecego Rozwoju
- możliwość z korzystania z „Pokoju dla Matki z Dzieckiem”
Dodatkowa Pomoc Finansowa
- możliwość skorzystania z zapomogi z tytułu urodzenia dziecka do 2500 zł oraz z innego tytułu do 6000 zł
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł
- możliwość bezpłatnego urlopu dziekańskiego ze względu na urodzenie i wychowywanie dziecka do pierwszego roku życia
warunki:
Po urodzeniu dziecka należy złóżyć wniosek (pobierz) wraz z zaświadczeniami o dochodach oraz kserokopią aktu urodzenia w Biurze Stypendialnym. Szczegółowych informacji udziela Biuro Stypendialne (tel.: 52 567 00 59; stypendia@byd.pl)
Dla Kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej
- dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (KDR)
Kryteria
- dokonanie rejestracji na studia do 28 lutego/ 30 września
- podpisanie umowy o naukę w ciągu 7 dni od daty otrzymania decyzji o przyjęciu na studia
- okazanie Karty Dużej Rodziny w dniu podpisania umowy
- w przypadku wariantu II i IV okazanie aktu urodzenia dziecka/ dzieci
Korzyści
- 100% zniżki na wpisowe
- 100% zniżki na Indywidualną Organizację Studiów na I semestr studiów
- 20% zniżki na czesne na I rok studiów dla każdego studiującego członka rodziny
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
PROGRAM REKOMENDACYJNY DLA KANDYDATÓW, STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW WSG
Studiujesz bądź jesteś już Absolwentem WSG?
Jeżeli jesteś zadowolony z programu nauczania, prowadzenia zajęć oraz życia studenckiego w Alma Mater możesz polecić ją znajomym. Stań się mentorem, zyskaj Ty i Twój przyjaciel!
Dla kogo?
- dla Kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla Studentów i Absolwentów Wyższej Szkoły Gospodarki
Kryteria:
- złożenie karty rekomendacji (pobierz) do 15 lutego/31 sierpnia w Biurze Rekrutacji
- podpisanie przez Kandydata umowy o studia w ciągu 7 dni od daty otrzymania elektronicznej informacji o przyjęciu na studia
Korzyści:
- Kandydat, który został polecony przez studenta WSG otrzyma BONus Edukacyjny o wartości 200 zł w całości do realizacji w Centrum Szkoleń i Certyfikacji na kurs, szkolenie, certyfikat bądź w połowie w Centrum Fitness i Dietetyki REWITAL*
- Student, który polecił Kandydatowi studia w Wyższej Szkole Gospodarki otrzymuje 5 % zniżkę w czesnym na wybrany przez siebie semestr
- Za polecenie każdej następnej osoby student otrzyma BONus Edukacyjny o wartości 200 zł do realizacji w Centrum Szkoleń i Certyfikacji na kurs, szkolenie, certyfikat bądź w połowie w Centrum Fitness i Dietetyki REWITAL*
- Absolwent WSG za każdorazowe polecenie studiów w Wyższej Szkole Gospodarki otrzyma BONus Edukacyjny o wartości 300 zł do realizacji w Centrum Szkoleń i Certyfikacji na kurs, szkolenie, certyfikat bądź w połowie w Centrum Fitness i Dietetyki REWITAL*
* Centrum Fitness i Dietetyki REWITAL zastrzega sobie prawo do przyjęcia określoną liczbę osób z bonusem. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. BONus można wykorzystać w ciągu 3 miesięcy od jego odbioru.
WARUNKI REALIZACJI BONusu W CENTRUM SZKOLEŃ I CERTYFIKACJI WSG
- Złożenie niezbędnych dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji w Centrum Szkoleń i Certyfikacji ( CSiC)
- Podpisanie umowy o udział w kursie lub szkoleniu
- Student przy realizacji BONusu zobowiązany jest okazać aktualną legitymację studencką lub zaświadczenie o studiowaniu
- Bonus może być wykorzystany na kursach i szkoleniach wskazanych na stronie CSIC w ramach każdej akcji promocyjnej przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji.
- CSiC zastrzega sobie prawo do przyjęcia w określonej edycji kursu określoną liczbę osób z bonusem. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
- Bonus może być wykorzystany jako forma dopłaty do kursu droższego niż wskazuje wartość Bonusu
- Bonus jest imienny, nie można go przekazać i odsprzedać osobom trzecim
- Bonus nie może być wymieniony na gotówkę
- BON-usy nie sumują się w jednym kursie
- Bonus może zostać wykorzystany przez studenta po pierwszym pozytywnie zaliczonym semestrze studiów
- BONy ważne są w danym roku akademickim.
Zdobyłeś za granicą cenne doświadczenie zawodowe i życiowe? Jesteś otwarty na nowe wyzwania i znasz swoją wartość na rynku pracy? Niestety kryzys gospodarczy również w Polsce podyktował nowe warunki zatrudnienia. Wykorzystaj swoje mocne strony i podnieś kwalifikacje w tych obszarach, które dadzą Ci największe szanse na dobre warunki pracy i rozwoju zawodowego.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla osób, które wróciły do Polski i przebywały za granicą min. 3 lata
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w przeciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w przeciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- udokumentowanie wyjazdu za granicę oraz przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu i zameldowaniu
- podanie uwzględniające plany zawodowe w Polsce
Korzyści:
- zniżka w czesnym na I semestr studiów w wysokości 20%
- pomoc Biura Karier (diagnoza kompetencji i preferencji zawodowych, pomoc w poszukiwaniu miejsc pracy – informowanie o aktualnych ofertach pracy, pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, trening umiejętności społecznych)
- 15% zniżki na wybrany kurs w Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG lub w Szkole Języków Obcych
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł
Coraz więcej osób podejmuje pracę za granicą decydując się jednocześnie na studia w polskiej uczelni. Jest to możliwe ze względu na obecne rozwiązania komunikacyjne, jednak ta opcja wymaga od kandydata dużej determinacji. Dzięki nowoczesnej technice i elastycznemu podejściu do kształcenia zapewniamy wysokiej jakości usługi edukacyjne, m.in. wykorzystując metody e - learningu.
Dla kogo?
- dla kandydatów na studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
- dla Polaków mieszkających i pracujących za granicą
Kryteria:
- złożenie wniosku (pobierz) do 31 sierpnia/15 lutego w Biurze Rekrutacji, wraz załącznikami dokumentującymi spełnianie poniższych kryteriów
- rozstrzygnięcie: w przeciągu 5 dni od daty złożenia podania w Biurze Rekrutacji
- podpisanie umowy o naukę: w przeciągu 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do programu
- udokumentowanie zameldowania za granicą; wskazane również zaświadczenie z miejsca pracy
Korzyści:
- kwalifikacja do bezpłatnej Indywidualnej Organizacji Studiów (pobierz wniosek)
- wspomaganie nauki za pomocą platformy e-learningowej - konsultacje, materiały dydaktyczne
- dodatkowa pomoc w organizacji zakwaterowania, możliwość rezerwacji noclegów w pokojach
- dodatkowa możliwość uzyskania wysokich stypendiów od 500-1400 zł oraz zapomogi do 6000 zł