Toruń

Studia dualne pozwalają na łączenia tradycji akademickiej z potrzebami rynku pracy. Współpraca z wieloma przedsiębiorstwami w ramach regularnego kształcenia, jak i realizowanych projektów unijnych, konsekwentnie prowadzi do upraktycznienia kształcenia. Kolejnym krokiem tego procesu jest realizacja studiów dualnych.

Atuty studiów dualnych

  • Absolwent po ukończeniu studiów, uzyskuje uprawnienia zawodowe oraz doświadczenie zawodowe.
  • Zaplanowanie ścieżki kariery - przez cały okres studiów student związany jest  z firmami, które umożliwiają mu ukształtowanie ścieżki kariery – student może korzystać z profesjonalnej pomocy działów HR.
  • Część zajęć dydaktycznych realizowana jest w środowisku pracy (również zajęcia w pracowniach), u partnerów branżowych.
  • Student ma dostęp do najnowszych (aktualizowanych) technologii i metod pracy stosowanych w branży.
  • Korelacja systemu praktyk/staży z partnerami branżowymi.
  • Wykonywanie aplikacyjnych projektów i prac dyplomowych na potrzeby przedsiębiorstwa.

Studia dualne łączą dotychczasowe dobre praktyki przygotowania i realizacji kształcenia, takie jak: konsultowanie programów kształcenia z przedstawicielami branży i zatrudnianie praktyków do prowadzenia zajęć. W ramach tego systemu studiów część zajęć może być realizowana w środowisku pracy (u partnerów Uczelni) lub środowisku zbliżonym do środowiska pracy. Umożliwia to praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy oraz nabycie umiejętności potrzebne na rynku pracy.

Studia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, pozwalają studentowi na elastyczne dostosowanie studiów do obowiązków zawodowych i rodzinnych, nabycia wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych na wybranym kierunku. Ważnym elementem tego systemu jest motywacja słuchacza do pracy samodzielnej, z użyciem narzędzi dostarczanych przez wykładowców: skryptów, prezentacji, self-testów itp. Połączenie tych elementów: zajęć, zaliczeń i egzaminów przeprowadzanych w siedzibie Uczelni, nowoczesnych metod i technik kształcenia na odległość oraz  motywacji studenta umożliwiają realizację studiów z zachowaniem wysokiej jakości kształcenia. W siedzibie Uczelni, poza zajęciami, odbywają się wszystkie zaliczenia i egzaminy oraz egzamin dyplomowy.

Zajęcia odbywają się zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27.09.2018 w sprawie studiów (Dz.U. z 2023 poz. 2787 rozdz. 5 Kształcenie na odległość) wg poniższych zasad:

  • do 50% liczby punktów ECTS koniecznych do ukończenia studiów na danym poziomie jest uzyskiwane podczas zajęć prowadzonych z użyciem metod i technik kształcenia na odległość, pozostałe zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni,
  • zapewniamy dostęp do infrastruktury informatycznej i oprogramowania umożliwiającego interakcje pomiędzy studentami a nauczycielami akademickimi oraz innymi osobami prowadzącymi zajęcia,
  • gwarantujemy wysokiej jakości materiały dydaktyczne w formie elektronicznej, które są zamieszczane na uczelnianej platformie zdalnego nauczania,
  • na pierwszym semestrze studiów prowadzone jest szkolenie z zasad i sposobów wykorzystania narzędzi kształcenia zdalnego,
  • zapewniamy możliwość kontaktu osobistego z prowadzącymi zajęcia w formie konsultacji realizowanych na terenie uczelni lub jej filii.
Specjalista ds. budownictwa
Kształcenie specjalistyczne
Zobacz ofertę
Fizjoterapia
Magisterskie 10 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Mechatronika II stopień
Magisterskie 3 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Ratownictwo medyczne
Licencjackie 6 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Położnictwo 6 sem
Licencjackie 6 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Mechatronika
Inżynierskie 7 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Nursing
Licencjackie 6 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Budownictwo drogowe
Magisterskie 3 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Pielęgniarstwo I st
Licencjackie 6 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Budownictwo I st
Inżynierskie 7 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Automatyka przemysłowa
Inżynierskie 7 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę
Pielęgniarstwo II st
Magisterskie 4 SEMESTRÓW
Zobacz ofertę