Oferujemy 1,5 - letnie studia o profilu praktycznym, prowadzące do tytułu zawodowego magistra mechatronika.
Studia magisterskie o profilu praktycznym to doskonały wybór dla absolwentów studiów pierwszego stopnia. Tytuł magistra na kierunku mechatronika podnosi rangę absolwenta i zwiększa jego wartość na rynku pracy. Pierwszy tytuł naukowy stają się przepustką do znacznie lepszych ofert pracy, a co za tym idzie – wyższego wynagrodzenia. Studia kładą nacisk na praktyczny aspekt analizowania problemów naukowych z sektora mechatroniki.
Stopień studiów: II stopnia
Czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)
Tryb studiów: stacjonarny i niestacjonarny (do wyboru)
Otrzymywany tytuł: magister
Pozostałe obszary: Mechatronika pojazdowa, Mechatronika
Obszar studiów Mechatronika
Głównym celem edukacji na studiach II stopnia w obszarze Mechatronika jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających zaawansowaną wiedzę z zakresu mechaniki, automatyki i robotyki, informatyki oraz nowoczesnych konstrukcji i materiałów. Absolwent posiadzie umiejętności z technik komputerowego wspomagania prac inżynierskich, zastosowania nowoczesnych układów sterowania oraz regulacji automatycznej. Rozwiązywania złożonych interdyscyplinarnych problemów projektowo-konstrukcyjnych, projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń, systemów i procesów technologicznych.
Wykaz wybranych przedmiotów realizowanych w ramach specjalności:,
- Modelowanie układów mechatronicznych,
- Systemy automatyki i robotyki,
- Elektromechaniczne elementy mechatroniki,
- Zarządzanie produkcją i jakością,
- Współczesne materiały inżynierskie,
- Sztuczna inteligencja.
Studia na kierunku mechatronika II stopnia zapewniają wykształcenie odpowiadające potrzebom nowoczesnego przemysłu. Absolwenci tego obszaru posiadają zaawansowaną wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki, automatyki i informatyki. Absolwent studiów II stopnia na kierunku mechatronika, poza wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w zakresie przedmiotów standardowych zostaje wyposażony w zaawansowana wiedzę specjalistyczną charakterystyczną dla mechatroniki.
Miejsca pracy dla Absolwentów to:
· Stanowiska wymagające wiedzy interdyscyplinarnej w szczególności z zakresu mechaniki, automatyki i robotyki, nowoczesnych konstrukcji oraz materiałów;
· Przedsiębiorstwa wyposażone w nowoczesne technologie PLC;
· Przemysł wytwarzającym lub wykorzystującym zaawansowane systemy kontroli jakości;
· Zakłady wytwarzające zaawansowane układy mechatroniczne (elektromaszynowe, sprzętu gospodarstwa domowego, lotnicze, obrabiarkowe);
· Placówki projektujące, eksploatujące i serwisujące układy mechatroniczne oraz maszyny i urządzenia;
· Ośrodki badawcze;
· Firmy wdrożeniowe urządzeń;
· Własna działalność gospodarcza.