Jesteś kreatywnym młodym człowiekiem? Szukasz rozwijającej i interesującej ścieżki zawodowej? Lubisz uczyć się języków obcych? Uważasz że bez problemu odnajdziesz się w pracy w międzynarodowych teamach a do tego w przyszłości chciał(a)byś połączyć pracę zawodową z podróżami zawodowymi i poznawaniem świata?
Nie wahaj się – podejmij studia turystyczne! Branża turystyczna Ciebie potrzebuje!
Wybierz ścieżkę nauki nas studiach pierwszego stopnia umożliwiającą już podczas studiów rozwijanie praktycznych kompetencji zawodowych, niezbędnych w obsłudze międzynarodowych turystów, z rozszerzeniem o praktyczną wiedzę i umiejętności menadżerskie w zakresie prowadzenia usług hotelarskich.
Turystyka międzynarodowa jest jedną z najważniejszych części ,,globalnego przemysłu” i nadal pomimo występujących przeciwności (dwa ostatnie lata pandemii covid) nie traci impetu w swoim rozwoju. Eksperci na całym świecie podkreślają, że usługi turystyczne wciąż będą wchłaniać nowe zasoby kadrowe, ponieważ z roku na rok rośnie liczba przyjazdów turystycznych. Rynek turystyczny w różnych częściach świata będzie się dynamicznie rozwijał - nadal będzie też jednym z najważniejszych sektorów zatrudnienia na świecie
Ucz się i pracuj w tym samym czasie! To najlepsze rozwiązanie na rynku i cel naszych studiów!
Studia praktyczne na obszarze ,,turystyka międzynarodowa i zarządzanie hotelarstwem” prowadzone są z udziałem praktyków z branży – w kontakcie z nimi zostaniesz wyposażony w tajniki wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi funkcjonującymi na międzynarodowym rynku turystycznym, prowadzenia biznesu turystycznego w środowisku międzynarodowym, czy też stosowania nowoczesnych technik sprzedażowych. Podczas staży i praktyk – najważniejszej części praktycznego 3 letniego programu kształcenia - w wybranych przez Ciebie przedsiębiorstwach branży turystycznej (także tych zagranicznych) teoretyczną wiedzę zdobytą podczas wykładów wprowadzisz w życie w rzeczywistych warunkach miejsca pracy!
Podstawowym założeniem programu studiów jest odejście od kształcenia teoretycznego i położenie wyraźnego nacisku na specjalistyczną wiedzę praktyczną, która kompleksowo przygotuje Cię do pracy w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Ponadto, ważnym aspektem jest nabycie lub doskonalenie umiejętności komunikowania się w językach obcych ze szczególnym uwzględnieniem obszaru branżowego oraz kształtowanie kultury obsługi i etyki zawodowej. Takie podejście oznacza wyposażenie Cię w szereg umiejętności i kompetencji, które z łatwością dostosujesz do wymagań i oczekiwań pracodawców w branży turystycznej. Dowiesz się, jak zarządzać różnorodnością międzynarodowego rynku turystycznego. Chcesz spróbować swoich sił jako pilot wycieczek lub agent turystyczny? Niema problemu - u nas się tego nauczysz. Zajęcia prowadzone w hotelach pozwolą Ci zrozumieć różnorodność Twoich przyszłych możliwości. W trakcie pierwszego roku nauki odbędziesz 5-dniowy obóz rekreacyjny, aby zintegrować się z grupą lub rozwinąć różne umiejętności w zakresie przygotowywanie oferty rekreacyjnej i animacji czasu wolnego.
Studia na specjalności ,,Turystyka międzynarodowa i zarządzanie hotelarstwem” wyposażają i doskonalą umiejętności kompleksowej organizacji i obsługi ruchu turystycznego oraz świadczenia usług hotelarskich. W ramach praktycznych przedmiotów nabędziesz umiejętności zastosowania interdyscyplinarnej wiedzy zarządczej w praktyce - będziesz działał jak przedsiębiorca w biznesie turystycznym. Zdobędziesz umiejętności pracy zespołowej i zarządzania projektami – a to kompetencje szczególnie wymagane przez pracodawców na rynku. Nauczysz się projektować oferty i produkty turystyczne, a także organizować sprzedaż ofert turystycznych oraz dodatkowych usług (np. związanych z turystyką biznesową).
Ponieważ pracy w sektorze turystyki międzynarodowej wymaga umiejętności komunikacji w języku obcym (najczęściej angielskim), dlatego w toku studiów zapewniamy naszym studentom doskonalenie i pogłębiania umiejętności komunikacyjnych w zakresie języka angielskiego, w tym specjalistycznego (branżowego)
Zgodnie z profilem kształcenia program wyższych studiów zawodowych (profil praktyczny) kładzie szczególny nacisk na przygotowanie praktyczne studentów do pracy zawodowej. Cel ten realizowany jest poprzez:
- zajęcia z nauczycielami z doświadczeniem w danej branży,
- spotkania z ekspertami, organizację wydarzeń branżowych,
- możliwość certyfikowania określonych kompetencji, ćwiczenia projektowe i laboratoryjne (w salach bogato wyposażonych w profesjonalną aparaturę),
- obligatoryjne praktyki zawodowe,
- system dualny studiów - warsztaty realizowane w obiektach hotelarskich
W ramach projektu studiów dualnych nasi studenci wspólnie z partnerami branżowymi zrealizowali między innymi następujące filmiki instruktażowe. Tak się studiuje praktycznie!
Managerem specjalności jest Prezes Hotelu City w Bydgoszczy Pan Michał Walczak
- specjalista w dziedzinie hotelarstwa i gastronomii. Absolwent Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Od ponad 25 lat związany zawodowo z hotelarstwem – hotele czterogwiazdkowe. Przez pierwsze lata zdobywał umiejętności i doświadczenia na stanowiskach operacyjnych w gastronomii (kelner, barman), housekeepingu, recepcji. Ma 10-letnie doświadczenie jako kierownik recepcji w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Od 2008 roku prezes zarządu Hotelu City w Bydgoszczy. Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Od 2017 roku Dyrektor Regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Od 2019 Sekretarz Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, w której jest członkiem od 2008 roku. Ekspert FRSE WorldSkillsPoland w dziedzinie obsługa gościa hotelowego.
W trakcie pierwszego roku studiów studenci realizują 5-dniowy obóz sportowy. Obóz składa się z 32h zajęć dydaktycznych i odbywa się w specjalnym zjeździe dla stacjonarnej i niestacjonarnej formy kształcenia.
W programie obozu zaplanowane są następujące formy rekreacji: wspinaczka, mega piłkarzyki, tenis ziemny, strzelectwo, łucznictwo, sporty motorowodne, żeglarstwo, skimboard, wakeboard, mountboard, kolarstwo, windsurfing, tyrolka, kajakarstwo i inne współczesne formy rekreacji.