Turystyka międzynarodowa i zarządzanie w hotelarstwie

Turystyka międzynarodowa i zarządzanie w hotelarstwie

Licencjackie 6 SEMESTRÓW

Wprowadzenie

Jesteś kreatywnym młodym człowiekiem? Szukasz rozwijającej i interesującej ścieżki zawodowej? Lubisz uczyć się języków obcych? Uważasz że bez problemu odnajdziesz się w pracy w międzynarodowych teamach a do tego w przyszłości chciał(a)byś połączyć pracę zawodową z podróżami zawodowymi i poznawaniem świata? 

Nie wahaj się – podejmij studia turystyczne! Branża turystyczna Ciebie potrzebuje!

 

Wybierz ścieżkę nauki nas studiach pierwszego stopnia umożliwiającą już podczas studiów rozwijanie praktycznych kompetencji zawodowych, niezbędnych w obsłudze międzynarodowych turystów, z rozszerzeniem o praktyczną wiedzę i umiejętności menadżerskie w zakresie prowadzenia usług hotelarskich.

Turystyka międzynarodowa jest jedną z najważniejszych części ,,globalnego przemysłu” i nadal pomimo występujących przeciwności (dwa ostatnie lata pandemii covid) nie traci impetu w swoim rozwoju. Eksperci na całym świecie podkreślają, że usługi turystyczne wciąż będą wchłaniać nowe zasoby kadrowe, ponieważ z roku na rok rośnie liczba przyjazdów turystycznych. Rynek turystyczny w różnych częściach świata będzie się dynamicznie rozwijał - nadal będzie też jednym z najważniejszych sektorów zatrudnienia na świecie

Cele ksztalcenia

 

Ucz się i pracuj w tym samym czasie! To najlepsze rozwiązanie na rynku i cel naszych studiów!

Studia praktyczne na obszarze ,,turystyka międzynarodowa i zarządzanie hotelarstwem” prowadzone są z udziałem praktyków z branży – w kontakcie z nimi zostaniesz wyposażony w tajniki wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami turystycznymi funkcjonującymi na międzynarodowym rynku turystycznym, prowadzenia biznesu turystycznego w środowisku międzynarodowym, czy też stosowania nowoczesnych technik sprzedażowych. Podczas staży i praktyk – najważniejszej części praktycznego 3 letniego programu kształcenia - w wybranych przez Ciebie przedsiębiorstwach branży turystycznej (także tych zagranicznych) teoretyczną wiedzę zdobytą podczas wykładów wprowadzisz w życie w rzeczywistych warunkach miejsca pracy!

Wiedza

Podstawowym założeniem programu studiów jest odejście od kształcenia teoretycznego i położenie wyraźnego nacisku na specjalistyczną wiedzę praktyczną, która kompleksowo przygotuje Cię do pracy w szeroko rozumianym sektorze usług turystycznych. Ponadto, ważnym aspektem jest nabycie lub doskonalenie umiejętności komunikowania się w językach obcych ze szczególnym uwzględnieniem obszaru branżowego oraz kształtowanie kultury obsługi i etyki zawodowej. Takie podejście oznacza wyposażenie Cię w szereg umiejętności i kompetencji, które z łatwością dostosujesz do wymagań i oczekiwań pracodawców w branży turystycznej.  Dowiesz się, jak zarządzać różnorodnością międzynarodowego rynku turystycznego. Chcesz spróbować swoich sił jako pilot wycieczek lub agent turystyczny? Niema problemu - u nas się tego nauczysz. Zajęcia prowadzone w hotelach pozwolą Ci zrozumieć różnorodność Twoich przyszłych możliwości. W trakcie pierwszego roku nauki odbędziesz 5-dniowy obóz rekreacyjny, aby zintegrować się z grupą lub rozwinąć różne umiejętności w zakresie przygotowywanie oferty rekreacyjnej i animacji czasu wolnego. 

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Umiejętności praktyczne

Studia na specjalności ,,Turystyka międzynarodowa i zarządzanie hotelarstwem” wyposażają i doskonalą umiejętności kompleksowej organizacji i obsługi ruchu turystycznego oraz świadczenia usług hotelarskich. W ramach praktycznych przedmiotów nabędziesz umiejętności zastosowania interdyscyplinarnej wiedzy zarządczej w praktyce - będziesz działał jak przedsiębiorca w biznesie turystycznym. Zdobędziesz umiejętności pracy zespołowej i zarządzania projektami – a to kompetencje szczególnie wymagane przez pracodawców na rynku. Nauczysz się projektować oferty i produkty turystyczne, a także organizować sprzedaż ofert turystycznych oraz dodatkowych usług (np. związanych z turystyką biznesową).

Ponieważ pracy w sektorze turystyki międzynarodowej wymaga umiejętności komunikacji w języku obcym (najczęściej angielskim), dlatego w toku studiów zapewniamy naszym studentom doskonalenie i pogłębiania umiejętności komunikacyjnych w zakresie języka angielskiego, w tym specjalistycznego (branżowego)

Wykaz wybranych przedmiotów

  • Geografia turystyczna Europy i Świata
  • E-commerce i komunikacja marketingowa
  • Marketing
  • Negocjacje i etykieta menadżera
  • Badania rynku 
  • Obsługa klienta 
  • Organizacja imprez MICE
  • Logistyka w turystyce
  • Transport w turystyce
  • Pilotaż grup turystycznych
  • Organizacja i kalkulacja imprez turystycznych
  • Organizacja pracy w obiekcie hotelarskim
  • Systemy rezerwacyjne 
  • Język obcy specjalistyczny 
  • Praktyka branżowa 

Perspektywy zatrudnienia

  • hotele i inne obiekty oferujące zakwaterowanie i inne usługi turystyczne,
  • biura turystyczne, firmy organizujące wycieczki i biura podróży,
  • centra informacji turystycznej,
  • firmy świadczące usługi transportu turystycznego (linie lotnicze, żegluga morska, autokary)
  • centra konferencyjne, zjazdowe i targowe,
  • organizacje i stowarzyszenia turystyczne działające na rzecz rozwoju turystyki, np. lokalne i regionalne organizacje turystyczne,
  • biura w wydziałach i jednostkach administracji samorządowej i państwowej zajmujące się rozwojem i promocją turystyki,
  • własna działalność gospodarcza w branży turystycznej związana z obsługą ruchu turystycznego
  • jako pilot wycieczek, przewodnik lub przedstawiciel organizatora turystyki. 

Przygotowanie praktyczne

Zgodnie z profilem kształcenia program wyższych studiów zawodowych (profil praktyczny) kładzie szczególny nacisk na przygotowanie praktyczne studentów do pracy zawodowej. Cel ten realizowany jest poprzez:

  • zajęcia z nauczycielami z doświadczeniem w danej branży,
  • spotkania z ekspertami, organizację wydarzeń branżowych,
  • możliwość certyfikowania określonych kompetencji, ćwiczenia projektowe i laboratoryjne (w salach bogato wyposażonych w profesjonalną aparaturę),
  • obligatoryjne praktyki zawodowe,
  • system dualny studiów - warsztaty realizowane w obiektach hotelarskich

 

W ramach projektu studiów dualnych nasi studenci wspólnie z partnerami branżowymi zrealizowali między innymi następujące filmiki instruktażowe. Tak się studiuje praktycznie! 

1. Recepcja - Przyjęcie grupy (Holiday Inn)


2. Recepcja - Przyjęcie VIP-a (City Hotel)


3. Recepcja - Przyjęcie gościa indywidualnego (City Hotel)
[IFrame]   

 

Managerem specjalności jest Prezes Hotelu City w Bydgoszczy Pan Michał Walczak

 - specjalista w dziedzinie hotelarstwa i gastronomii. Absolwent Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Od ponad 25 lat związany zawodowo z hotelarstwem – hotele czterogwiazdkowe. Przez pierwsze lata zdobywał umiejętności i doświadczenia na stanowiskach operacyjnych w gastronomii (kelner, barman), housekeepingu, recepcji. Ma 10-letnie doświadczenie jako kierownik recepcji w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Od 2008 roku prezes zarządu Hotelu City w Bydgoszczy. Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Od 2017 roku Dyrektor Regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Od 2019 Sekretarz Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, w której jest członkiem od 2008 roku. Ekspert FRSE WorldSkillsPoland w dziedzinie obsługa gościa hotelowego.

 

W trakcie pierwszego roku studiów studenci realizują 5-dniowy obóz sportowy. Obóz składa się z 32h zajęć dydaktycznych i odbywa się w specjalnym zjeździe dla stacjonarnej i niestacjonarnej formy kształcenia.
W programie obozu zaplanowane są następujące formy rekreacji: wspinaczka, mega piłkarzyki, tenis ziemny, strzelectwo, łucznictwo, sporty motorowodne, żeglarstwo, skimboard, wakeboard, mountboard, kolarstwo, windsurfing, tyrolka, kajakarstwo i inne współczesne formy rekreacji.

Harmonogram czesnego

Ilość ratKwota
czesne stałe
12545 zł
10625 zł
41 505 zł
22 980 zł
15 670 zł
Ilość ratKwota
czesne stałe
12545 zł
10625 zł
41 505 zł
22 980 zł
15 670 zł